Historia

O Nas

Bank Spółdzielczy w Kadzidle

Bank Spółdzielczy w Kadzidle jest bankiem, działającym na terenie gminy Kadzidło.  Teren Kadzidła, to teren wybitnie rolniczy położony w puszczy kurpiowskiej. Bank od początku swojego istnienia charakteryzuje się bardzo bliskim związkiem z lokalną społecznością. Atutem banku jest dobra znajomość terenu, środowiska lokalnego. Wskutek tego nasi klienci nie są dla banku anonimowi. Bez specjalnych badań marketingowych bank wie, czego oczekują i na co ich stać, potrafi ocenić pilność ich potrzeb i znaczenie oferowanej pomocy. Pozwala to bankowi być elastycznym  spełniać przy tym  jeszcze jedną ważną funkcję tj. funkcje doradczą .

O Banku

Historia

Historia Banku Spółdzielczego w Kadzidle sięga 1913 roku. W 1913 roku w Kadzidle powstała spółdzielnia oszczędnościowo – pożyczkowa o nazwie „ Towarzystwo Oszczędnościowo – Pożyczkowe” w Kadzidle zorganizowane zostało przez Ks. Suchcickiego. Do zadań spółdzielni należało gromadzenie oszczędności miejscowej ludności oraz udzielanie pożyczek, jak wskazuje sama nazwa spółdzielni.

Przez okres 110 – lecia istnienia spółdzielnia występowała pod nazwami:

 • od 1913 do 1924r. było to:
  Towarzystwo Oszczędnościowo  – Pożyczkowe .
 • od 1924 do 1926r. funkcjonowała Kasa Spółdzielcza,
 • od 1926-1939r. funkcjonowała Kasa Stefczyka,
  funkcjonująca także po wyzwoleniu, w latach 1946-50.

Z powojennym okresem historii kadzidlańskiego banku wiążą się cztery nazwy:

 • od 1950 do 1956r. była to Gminna Kasa Spółdzielcza,
 • od 1956 do 1962r. funkcjonowała  Kasa Spółdzielcza,
 • od 1962 do 1973r. funkcjonowała Spółdzielnia
  Oszczędnościowo – Pożyczkowa,
 • od 1973r. do chwili obecnej Bank  Spółdzielczy w Kadzidle.
Dziś

Bank Spółdzielczy w Kadzidle dzisiaj

Dzisiejszy dorobek Banku Spółdzielczego w Kadzidle to zasługa całej rzeszy żyjących i nieżyjących działaczy spółdzielczych. Oni pielęgnowali spółdzielczy charakter Banku, dbali o jego egzystencję, powiększali jego doświadczenia i dorobek. Obecnie Bank Spółdzielczy w Kadzidle działa poprzez funkcjonowanie jednostki macierzystej na terenie Gminy Kadzidło.  Liczącym się atutem w naszej działalności i dalszym rozwoju jest zrzeszenie się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie. Bank Spółdzielczy w Kadzidle jest również uczestnikiem Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS, które  ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa nie tylko dla samych banków, które go tworzą, ale i dla ich klientów.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.