Bankomat

Bankomat\wpłatomat
Banku Spółdzielczego w Kadzidle jest dostępny 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu

Nasz bankomat to nowoczesne, wielofunkcyjne i bezpieczne urządzenie. Dokładamy wszelkich starań aby nasz bankomat był bezpieczny, sprawny i w pełni zabezpieczał Państwa oszczędności.

Oprócz  tradycyjnego sposobu dostępu, czyli za pomocą karty płatniczej udostępniamy naszym Klientom usługę uwierzytelniania biometrycznego w bankomacie. Bankomat dokonuje weryfikacji tożsamości wypłacającego na podstawie wzorca naczyń krwionośnych jego dłoni (tzw. biometria dłoni). Wystarczy przyłożyć dłoń do czytnika w bankomacie a system błyskawicznie potwierdzi tożsamość i już można realizować wszystkie dostępne operacje finansowe, posiadanie przy sobie karty płatniczej nie jest konieczne.

Jak zacząć korzystać z bezpiecznej metody biometrycznego uwierzytelniania?
Wystarczy udać się do naszego Banku, gdzie Doradca Klienta sprawdzi Państwa tożsamość (np. na podstawie dowodu osobistego) a następnie uruchomi usługę pozwalającą na dokonywanie „transakcji biometrycznych”.

Jak działa autoryzacja biometryczna w bankomacie?
Jest to nowoczesna i aktualnie najbardziej zaawansowana metoda wykorzystująca czytniki działające w oparciu o biometrię naczyń krwionośnych dłoni (Palm Vein). Proste wyciągnięcie ręki i umieszczenie środkowej części dłoni nad czytnikiem zapewnia potwierdzenie tożsamości danej osoby ponad wszelką wątpliwość. Podczas bezdotykowego skanowania z użyciem fal podczerwonych analizowane są biometryczne dane na podstawie układu żył dłoni (czytnik nie analizuje układu linii papilarnych). W trakcie tych czynności na ekranie urządzenia wyświetlane są podpowiedzi graficzne lub pojawiają się komunikaty głosowe ułatwiające obsługę. „Potwierdzenie tożsamości w bankomacie” z wykorzystaniem biometrii dłoni trwa krócej niż tradycyjna metoda z użyciem karty.

Zalety metody biometrycznego uwierzytelniania to:
• najbezpieczniejszy sposób realizowania transakcji w bankomatach
• wygoda: idąc do banku, nie musisz zabierać ze sobą dokumentów tożsamości 
• możliwość wypłaty gotówki bez użycia karty płatniczej
• wykluczone podszycie się pod inną osobę
• utrata dokumentów lub karty płatniczej nie ogranicza z korzystania z usług Banku
• szybka obsługa: identyfikacja biometryczna po przyłożeniu dłoni do czytnika Palm Vein trwa kilka sekund
• wyższe bezpieczeństwo – naczyń krwionośnych dłoni nie da się tak łatwo zeskanować jak np. zawartość paska magnetycznego czy chip’u karty.

W wypadku zgubienia lub kradzieży karty należy dokonać jej zastrzeżenia. Można to zrobić na kilka sposobów:

Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji i służą pomocą przy wyborze karty i wypełnianiu dokumentacji.

Zapraszamy!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.